Zase jste to udělali.

A TEĎ NEVÍTE CO S NÍ?

Brouzdáte po internetu, nemáte ponětí, co děláte špatně, a kladete si tyto otázky:

 • Co znamená zalévat střídmě?
 • Jak poznám, že je pokojovka přelitá?
 • Co dělám špatně?
 • Jak se mám naučit tolik druhů pokojovek?
 • A jak se v tom pěstování vůbec mám vyznat?

Aloha! Jmenuji se Iris, otázkami zmíněnými výše jsem si prošla, a proto jsem pro vás připravila databázi pokojovek. Odteď už vždy najdete správnou pokojovku do své džungle a budete vědět, kam ji do interiéru umístit tak, aby se jí dařilo a dělala vám radost.

Asi tušíte, že ke správnému růstu pokojovek je potřeba dostatek světla, správné umístění. A také to, že pokojovku nepřelijete nebo ji naopak zapomenete zalít. Hledali jste rady na internetu, ale informace byly tak chaotické, že jste to nakonec vzdali.

Váš pocit znám a byla jsem v tom přímo ztracená.

A nejenom já…

Když jsem se ptala kytkomilů, jaké výzvy řeší nejčastěji, týkaly se převážně světelných podmínek a prostoru. Kolikrát se vám stalo, že jste si koupili pokojovku jen tak, protože se vám líbila? Ale až potom jste hledali místečko, kam by se hodila.

Jednoduše jste ji šoupli do rohu, kde vypadala dobře, anebo tam bylo zrovna volno.  

Rostlinka se vytahovala za světlem a neměla optimální podmínky. Tím se stalo, že se jí vytáhly šlahouny a lístky se zmenšily nebo se úplně zhroutila a máte z ní jakýsi pahýlek.

Nakonec nikdo není spokojený, ani vy ani rostlinka.

Sama jsem dřív bojovala s tím, že některé rostliny byly na špatném místě. Poté jsem musela pracně hledat na internetu, kam teda vlastně patří – do polostínu nebo na světlo? Dost často jsem pak přestavovala celé kusy nábytku, abych je dala na správné stanoviště. 

Vy už ale nemusíte neustále hledat…

Na základě svých pěstitelských zkušeností jsem dala dohromady obsáhlou databázi pokojovek, kterou neustále aktualizuji. Vy máte jedinečnou příležitost stát se součástí a čerpat z databáze informace, které jsou prověřené. Přece si to nenechám pro sebe. 

Mrkněte se po pokoji, kde je zrovna místo nebo kam se pokojovka hodí. Ke gauči? Super, v databázi si jednoduše vyhledáte, která pokojovka tam sedne. Vezměte peněženku a hurá na zelené nákupy!

Tohle jsou 4 nejčastější důvody, proč se pokojovkám u vás nemusí dařit.

Hlavní kámen úrazu tkví v tom, když si intuitivně pořizujete nové pokojovky a nemáte pro ně předem vybrané místo. Vůbec ale netušíte, jestli se o ně zvládnete postarat a bude se jim dařit.

Pojďte na to od lesa! Zamyslete se, kde je pro pokojovky vhodný prostor.

 • Intenzita světla: Ne všechny pokojovky snesou jižní okno, kde praží slunce skoro celý den. 
 • Vlhkost vzduchu: Tropické pokojovky potřebují vysokou vzdušnou vlhkost. Dokážete ji zajistit?  
 • Teplota: Bude pokojovka růst v chladnu na chodbě, nebo v pokojové teplotě?
 • Orientace oken: Jsou vaše okna orientovaná na jih, východ, západ nebo sever?

Neztrácejte čas hledáním na internetu, která pokojovka se hodí zrovna vedle gauče. Nakoukněte do databáze.

Databáze pokojovek vám poskytne celistvý pohled na umístění téměř 400 běžných rostlin ve vašem domově. Dozvíte se, které pokojovky patří:  

 • na přímé sluneční světlo, 
 • na filtrované světlo, 
 • do světlého stínu (polostínu), 
 • do stínu.

Pokojovku si vyberete nejen podle světelných podmínek, ale také podle zálivky, vlhkosti a náročnosti. 

Následně se dozvíte další pěstitelské informace o množení, teplotě, hnojení a zimování. U každé pokojovky najdete i  fotku, abyste na první pohled zjistili, jestli se vám bude líbit.

Kdo je Iris Pekárková 

Už sám Vincent van Gogh spatřil krásu kosatců (lat. Iris) v barvě a tvaru. Jednoho dne jsem zjistila, že moje přezdívka IRIS předurčila mou vášeň – pokojové rostliny. S občasnými přestávkami mi trvalo se k nim dopracovat, ale když jsem pokojovky poprvé před třemi roky dostala darem, zasely ve mně semínko starostlivosti, takže jsem hltala informace, aby dobře rostly. 

Má vášeň se postupně rozrůstá i mimo můj byt, kdy připravuji vlastní rostlinné swapy v Praze, navštěvuji další pěstitele a pomáhám lidem pěstovat pokojovky především ve facebookové skupině Spokojené pokojovky.

Mým snem je pomáhat lidem, aby našli lásku k přírodě a rostlinám. Ne každý si může dovolit procházet se ve své vlastní zahradě, proto chci přinést klid a radost do vašich bytů skrze pokojové rostliny. Radujte se ze svých krásných rostlin a s klidem pozorujte, jak rostou. Ale abyste se z nich mohli těšit, musí být spokojené. Pokud jsou pokojovky spokojené, budete spokojeni i vy. <3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tip na dekoraci do bytu: starožitný obraz s kapradinami

Počet pokojovek: 85

Nejoblíbenější pokojovka: Sophora little baby

Co přesně najdete v databázi pokojovek?

Vytvořila jsem pro vás přehledné pdfko, do kterého jsem vložila nabyté informace. A prozradím i tipy, které nikde jinde nenajdete.

Téměř 400 nejběžnějších pokojovek

V databázi najdete cca 400: 

 • 70 kvetoucích, 
 • 117 zelených,
 • 68 popínavých rostlin, 
 • 110 kaktusů a sukulentů.

 

Rozřazení podle světelných podmínek

Stačí se kouknout, kde máte doma místo, a podle toho si můžete vybrat svoji pokojovku. Rozřazeno do 4 kategorií:

 • přímé světlo, 
 • filtrované světlo, 
 • světlý stín 
 • a polostín.

 

Kompletní informace k péči

Každou pokojovku uvidíte na fotografii, a tak snadno poznáte tu, kterou máte doma. Každou pokojovku si najdete podle obrázku, jméno znát nemusíte. V databázi získáte kompletní informace o: 

 • zálivce, teplotě, vlhkosti, 
 • hnojení, zimování a množení.

 

Co s databází získáte:

 • přehledný pdf soubor na více než 100 stranách se seznamem téměř 400 pokojovek
 • hodiny a hodiny navíc, které nemusíte věnovat pátrání po internetu, ale věnujete péči o své milované rostlinky
 • pěstitelské rady ke každé pokojovce

Kolik stojí všechny tyto informace?

 Buď můžete hledat na internetu, kterým rostlinám se u Vás bude dařit a pak se prohrabávat weby s pěstitelskými radami. Nebo si můžete pořídit databázi, kde najdete vše pohromadě. 

Hodnota databáze je především ve vašem ušetřeném času, původně jsem ji prodávala za 690 Kč, ale nyní je zlevněna na 350 Kč. 

A nebo si kupte rovnou video kurz za 500 Kč!

Kupte si databázi pokojovek a ještě k ní dostanete dáreček 🙂 Pokračujte níže.

Reference

Iris jsem poznala při práci na jednom projektu, kde vždy přinášela skvělé nápady, vše dělala důkladně a na 100%. Když jsem doma začala mít problém s květinami, byla pro mě Iris jasnou volbou. Na veškeré mé dotazy rychle reagovala, pomahla mi najít příčiny problému, upravit a nařízkovat kytičky, najít to pravé místo pro mé stávající květiny a nakonec mi ukázala určité typy květin, které se hodí ke mně domů, kde je problém se světlem. Díky jednoduchým radám od Iris jsem ušetřila spoustu času hledání informací, zachránila své kytičky a věřím, že i ze mě bude nyní lepší pěstitelka 🙂

Pája M.

V databázi se mi líbí rozdělení podle toho, zda má být rostlina na světle, polostínu či stínu. Dozvěděla jsem se spousty nových věcí. Také se mi libí info o zálivce. Rostlin je v databázi opravdu mnoho, spoustu vidím poprvé v životě,

Alžběta S.

Největším přínosem databáze je rozdělení pokojovek podle světla! Líbí se mi, že u každé rostliny je míra zálivky a způsob množení. Využívat ji budu k seznamu pokojovek, které ještě nutně potřebuji ☺️ Databáze mi pomůže k rozmístění kytek, aby jim u mně bylo lépe.

Lucie N.

Počkat – a co ten dáreček? 

K tomu všemu mám pro vás dárek, abyste se mohli o své rostlinky ještě lépe starat.

Dárek – Světelný kompas

Vytvořila jsem pro vás světelný kompas v hodnotě 99 Kč, který vám usnadní orientaci v prostoru. Jde o přehlednou grafiku, se kterou se v místnosti neztratíte a budete vědět, kde najdete stín nebo rozptýlené světlo. 

Světelný kompas vám umožní:

 • zorientovat se v interiéru a najít správné světelné podmínky,
 • určit, kde v pokoji najdete rozptýlené světlo, přímé světlo, polostín nebo stín,
 • vytvořenou grafiku použijete pro všechny světové strany.

Kompas si můžete vytisknout nebo si ho zobrazit na počítači. Přehledně z něho vyčtete, jak je to přesně u vás doma, pokud máte okna na jih, východ, západ a sever.

Jak databáze vypadá uvnitř?

Kompletní návod, jak databázi používat a jaké informace najdete uvnitř. Nadchněte se!

Garantuji vrácení peněz

Pokud databáze nesplnila vaše očekávání nebo v ní nenajdete informace, které jste hledali, vrátím vám penízky do 14 dnů od zakoupení. Stačí mi napsat na iris@spokojenepokojovky.cz

Databáze pokojovek, která má přes 120   

stran plných informací   

a světelného kompasu  

má hodnotu především vašeho času, což je

 nevyčíslitelné.

  

Původní dodnota databáze je 690 Kč 

Hodnota světelného kompasu 99 Kč 

Celkem 789 Kč 

Nyní si ji můžete koupit za 350 Kč

nebo si rovnou pořídit celý pokojovkový KURZ.

Často kladené otázky

Proč databáze stojí 350 Kč ?

Kolikrát jste si koupili pokojovku, o kterou jste se neuměli starat a zahynula? Databáze vám poskytne nejen oporu při pěstování pokojovek, které už máte, ale také zjistíte, které pokojovky vás zaujaly a můžete si je pořídit, protože pro ně máte dostatek světla, prostoru a správných podmínek. Databáze je investicí na celý život, protože už nevyhodíš peníze za rostlinku, které se nebude u tebe dařit.

Jak v databázi vyhledávat?

Vyhledávání v databízi je velmi jednoduché. Když zmáčknete ctrl + f (na macu cmd + f), objeví se vám lišta s vyhledáváním, kam zadáte jméno pokojovky buď latinsky nebo česky.

Pokojovku také můžete vyhledat podle fotek. 

Pro koho je databáze pokojovek určena?

Databázi jsem sestavila tak, že si zde každý najde své. Pokud jste začátečník, dozvíte se opravdu mnoho informací o pěstování a konečně budete vědět, co s nimi máte dělat, tak aby se jim dařilo. 

Pokud jste pokročilý pěstitel, díky databázi zjistíte, jak pokojovky správně uspořádat v interiéru a taky se inspirujete v tom, jaké další pokojovky si můžete pořídit. Zkrátka zjistíte, které k vám domů padnou.

Co když v databázi nenajdu, to co jsem hledal/a?

Pokud jste nenašli to, co jste potřebovali vědět, upřímně mě to mrzí. Z toho důvodu mi můžete do 14 dnů od koupě napsat a vrátím vám peníze. Věřím, že budete spokojeni a databázi budete využívat celý život.

Databáze mě zaujala, ale jsem na vážkách...

Ráda vám zodpovím dotazy na e-mailu: iris@spokojenepokojovky.cz

Jste připraveni vytvořit si svou zdravou a prosperující džungli snů?