Když se řekne spokojené pokojovky, co vás jako první napadne?

Pro mě jsou spokojené pokojovky především rostliny, které mi přináší radost. Obecně je to poměrně komplexní záležitost, jelikož to zahrnuje velký počet faktorů, které musíme jako pěstitelé zvládat. Musíme se potýkat se zálivkou (a není to jen zálivka na saláty Tisíc ostrovů či jiné druhy zálivek do smažáku z hladových voken). Různorodé rostliny vyžadují odlišné složení substrátů, jiné světelné podmínky, jinou péči přes zimu. Do toho musíme bojovat s havětí a dbát na hnojení. Aby toho nebylo málo, informace všude kolem nám v tom dělají guláš a vlastně nikdy přesně nevíme, jestli zjistěné rady budou ZROVNA nám fungovat.  A když péči vyloženě přepískneme můžeme se s rostlinkou rozloučit, stejně tak jako prudící matka se svým pubescentním výrostkem.

Nojo, ale přesto přese všechno se snažíme pokojovkám přijít na kloub, protože si u nich můžeme odpočnout, zrelaxovat a taková spokojená, prosperující a zdravá rostlinka nám dodává radostný pocit, protože prostě JE. Což je pro mě osobní důkaz, že stačí jen BÝT, aby někdo mohl mít radost. Proto jsou pro mě pokojovky, rostliny a příroda tak stěžejním elementem.

Pro dnešek mám pro vás jednu radu: ,,Rostlinka roste, nikam se nežene. Buďte jako rostlinka.“

V dalším článku se vám více představím a dozvíte se například, jaké jsou mé oblíbené pokojovky a co všechno jsem s nimi zažila. :)) Pokud chcete zůstat v kontaktu, můžete odebírat newsletter. Nebo jak tomu občas říkám – newslater – novinky na později.

Velmi mě potěší, když se podělíte se mnou o to, co pro vás spokojené rostlinky znamenají. Napište do komentářů.